• BIST 1.542
  • Altın 438,464
  • Dolar 7,3399
  • Euro 8,9280
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 12 °C

Virüs ve Emperyalizm

BAŞBAŞA / İlhan AKANSOY

 

Tıbbi Laboratuvarcı bir sağlık personeli ve ilave bir köşe yazarı olarak son Covid -19 hakkında benim bir şeyler yazmam yakışık almaz diye düşünüyordum. Bu ülkenin Tabipler Birliği var, Eczacılar Birliği var, dahası bir Sağlık Bakanlığı var. Daha da ötesi bu kurumlarda konusunda uzman sağlık personeli var.

Ancak gelinen nokta açıkçası beni farklı noktalardan yaşananları değerlendirmeye sevk etti diyebilirim.

Ülke yöneticilerinin ve ona yandaş olan yazılı ve görsel basının sürekli bir korku atmosferi oluşturma gayreti benim dikkatimi çekti. Burada geçmiş pandemik salgınlarda ki ölüm oranlarını paylaşmayı gereksiz görüyorum. Merak eden internet üzerinden araştırsın.

Dünya genelinde SARS ve MARS grubunda -ki coronovirüs dediğimiz MARS Grubu içindedir -her yıl dünya geneline yaklaşık 300 bin insan hayatını kaybeder.

Bu ölümlerin temeline baktığımızda immün yapı diğer adıyla bağışıklık sisteminin zayıf olduğu insanlar olduğunu görürüz.

Ben 68 yaşındayım ve yaklaşık 25 yıldır hiç grip hastası olmadım. Hatta öyle ki, sırf grip olayım diye gripli hastalarla sarmaş dolaş oldum, yine de grip olmadım.

Ancak her tür virüslerin ölümcül etki yaptığı da bir gerçektir. Burada dikkat edilmesi gereken kronik hasta olanlarla ilgilidir. Çünkü vücut herhangi bir kronik hastalıkla mücadele ederken zayıf düşer.

Bunu şöyle açıklayayım. Bir cephede savaşıyorsunuz, size ikinci, üçüncü cepheler açılıyor ve kuvvetiniz giderek bölünüyor ve tükeniyor. İşte düşman ölümcül darbesini burada vuruyor.

Velhasıl iktidar ve yandaşlarının yaygaralarını sağlığınızı koruma adına dikkate alın, ama panik ve korkuya asla kapılmayın.

Neden böyle diyorum noktasına gelince. Başlıkta ne demiştim. Virüs ve Emperyalizm.

Emperyalizm de bir virüs gibidir, sürekli kendini mutasyona tabi tutar. Özelliği asalakgillerdendir. Epidemik değil, pandemiktir.

Girdiği ülkelerin yer altı ve üstü bütün değerlerini sömürür.

Erdoğan’ın, Covid -19 alt başlıklı bir programı açıklarken satır aralarında aslında üst başlıkta neyin hesabını yaptığını iyice bir görün. Malum bir dönemin BOP eşbaşkanı olan zat -ı muhteremin fikri neyse zikri de odur. Bu gerçeği beyninizin bir yerine kayıt edin.

Bu ülkede ABD vatandaşı olup, ABD çıkarlarını koruyacağına yemin eden başbakan, İngiliz vatandaşı olarak İngiliz çıkarlarını koruyacağına yemin eden

maliye bakanları gördüysek, varın bu emperyalist virüsün toplumsal ölümcül etkilerini siz değerlendirin.

Eğer bir ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı, yandan çarklı destek vereni, terör örgütleriyle anlaşmayın Ortadoğu’da bizim ordumuz yeterlidir diyorsa emperyalist virüs çoktan ülkeyi işgal etmiş, epidemik hale gelmiş demektir. Diğer ülkeler de buna dahil olunca tanı artık pandemiktir.

Göremeyenler, gerçekleri duyduklarına kulaklarını tıkayanlar bilsinler ki, sağlıklı bir toplumun psikolojisinin nasıl bozularak sağlıksız hale getirildiğine hep birlikte tanıklık edecekler, çocuklarımızın ve torunlarımızın yüzüne bakamaz hale nasıl geldik diye ar damarları patlamamışsa utanacaklar.

Bu yazı toplam 781 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.