• BIST 1.943,21
 • Altın 795.06257
 • Dolar 13.5397
 • Euro 15.2774
 • İstanbul 1 °C
 • Ankara -3 °C

SAMET ELÇİ YENİ PARTİ KURMAK İÇİN YOLA ÇIKTI

SAMET ELÇİ YENİ PARTİ KURMAK İÇİN YOLA ÇIKTI
31 Mart yerel seçimlerinde Pendik’te Bağımsız Belediye Başkan adayı olan Samet Elçi yeni parti kurmak için çalışmalara hız verdi. Cesur Düşünce Partisi olarak yola çıkacaklarını ifade eden Samet Elçi yeni partiyle ilgili şu açıklamaları yaptı.

Samet Elçi açıklamasında şu sözlere yer verdi;''Sevgili Kardeşlerim Görüş ve Düşüncelerinize Sunuyorum gerekli özeni göstererek okumanızı istirham ediyorum. Aziz Türk Milleti'nin bir ferdi ve neferi olarak uzun süredir, vatanın bölünmez bütünlüğünün temellerin den sarsıldığını, Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin hedef alınarak ayrılığa sürüklenmek istendiğini, Bilinçli ve programlı bir şekilde Türk Milletinin ekonomik gücünün zayıflatılarak çaresizliğe sevk edildiğini, Milli hassasiyetlerimize, Din ve İslam anlayışımıza, Ahlak ve Manevi değerlerimize, Tarih şuurumuza ve toplumsal olarak değer atfettiğimiz tüm olgulara karşı içeriden ve dışarıdan yürütülen hain planların acımasız bir şekilde yürürlüğe konmasını, Bir Devleti ayakta tutan en önemli değer Adaletin ve bunun uygulayıcısı durumundaki yargı sistemimizin çökertilmiş olmasını, Toprak bütünlüğümüzün ve sınırlarımızın büyük tehditler ve şantajlarla tartışılır hale getirilerek çok uluslu devletler tarafından Vatanımıza karşı bir işgal hareketinin zemininin hazır hale getirilmek üzere olduğunu, Bir akıl karmaşası ile ve oldu bittiler le Türkiye Büyük Millet Meclisini nin etkinliğinin azaltılarak Milletin hakimiyet hakkının elinden alınmasını , Milletin elinden alınan Egemenlik hakkının tek kişiye devredilmesini, Demokrasimizin talan edilerek Milletin Seçme ve Seçilme hakkının da birkaç partinin genel merkezlerine devredilmiş olmasını hazmedemeyerek, Derin endişe duymakta ve ne yapabilirim in o insanı kuşatan derdiyle tarifi imkansız ıstıraplar çekmekteydik. İşte bu kaygı ve düşüncelerle, Ülkemizin ve Milletimizin bir kurtuluş ve diriliş hareketine ihtiyaç duyduğunu tespit ederek, bir düşünce hareketi olarak kurduğumuz Cesur Düşünce Platformunu hızla ve biran evvel Partileştirerek Cesur Düşünce Partisinin kuruluş çalışmalarına başlama kararı aldığımızı ilan ediyorum.

Bu gün itibariyle üzerimize alacağımız tarihi sorumluluğun bilincinde olarak, karşılaşacağımız her türlü engellemeler karalamalar ve zorluklara karşı iki cihan fatihi Peygamber efendimiz den ilham alarak ve onun sünnetini baş tacı yaparak, taşlanmayı her türlü hakarete maruz kalmayı görmezden gelinmeyi hakir görülmeyi ve dahi en çetin işkenceleri bile bir şeref ve onur olarak göreceğimizi, sağ elimize ayı sol elimize güneşi verseler dahi reddederek kimselere vaat edilmemiş her türlü teklifleri elimizin tersi ile iterek davamızdan asla vazgeçmeyeceğimizin sözünü, şerefimizi ve onurumuzu ortaya koyarak vereceğiz.

İlk hedefimiz Türkiye Cumhuriyetini içerisine düşürülmek istenen bataklıktan kurtarmak amacı ile Milli Birlik ve beraberliğimizi tesis etmek için toplumsal bir mutabakatı sağlayacak buluşma zeminini hazırlamak olacaktır. Bu zemin en görünür nişanesi üzerinde yaşadığımız bu kutsal toprakları bize Vatan yapan Atatürk ün ta kendisi ve ilkeleri olacaktır.

Bu ilkeler ışığında Aziz Milletimize sözümüz Rahmetli Ali Güngör beyin verdiği sözün aynısı olacak ve Hiçbir şartta Milletimize karşı doğruluk ve dürüstlükten ayrılmayacağız. Bu zeminin temelinde Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu nun söylediği gibi Ben Türküm Türk esir olmaz Ben Türküm Türk Bayraksız olmaz Ben Türküm Türk Devletsiz olmaz Ben Türküm Türk Ezansız olmaz Ben Türküm Türk hürriyetsiz olmaz yazacaktır.

Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş in dediği gibi Türk töresini, Türk ülküsünün ayrılmaz parçası kabul ederek buluşma zeminimizin töresini Türk töresi olarak kabul ediyoruz. Merhum Necmettin Erbakan hocamız gibi İman varsa imkan da vardır diyerek buluşma zeminimiz de hiçbir imkansızlığı barındırmıyor ve kabul etmiyoruz. Peygamber efendimizin ilk ve en önemli sünneti olarak kabul ettiğimiz şehrin tepelerine çıkarak Vatan ve Millet için mukaddesatımız için ne yapa bilirim düşüncesiyle meydana gelmiş tüm fikir ve önerileri ön yargısız olarak değerli kabul ediyoruz.

Bu doğrultuda hızla Partimiz içerisindeki kurumsal yapılanmayı tamamlayarak hızla teşkilatlanacak, Necip Türk Milleti ile birlikte yürüteceğimiz bu diriliş ve kurtuluş hareketinin iktidarı devralmasını sağlayacak Büyük Birliği tesis edeceğiz. Yeni ve büyük bir felsefe, yeni ve büyük bir ahlak, yeni ve büyük bir sanat ve yeni ve büyük bir medeniyeti yeniden inşa edeceğiz. Ciddi, tavizsiz, ahlaklı, heybetli bir nesil yetiştireceğiz. Tembelleri, ikiyüzlüleri, seviyesizleri ve kıskançları her nereyi işgal ediyorsalar oradan sürüp çıkaracağız. Çalışkanların, dürüstlerin, seciye sahiplerinin ve hakşinasların önünü açacağız.

Kabiliyetin çürümesine, dehanın dışlanmasına, güzelliğin hor görülmesine, ahlakın alaya alınmasına ve zevksizliğin hükümferman olmasına izin vermeyeceğiz. Büyük Türkiye İdealinin önünde bilerek ya da bilmeyerek, iyi niyetle ya da kötü niyetle kim duruyorsa ezip geçeceğiz.

Çünkü biz daha azıyla yetinemeyiz. Çünkü biz geleceği geçmişinden daha büyük bir milletiz. İman varsa İmkan da vardır. Birlikte Başarabiliriz… Çok değerli düşünce ve önerilerinize Arz ederiz. Allah ım Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet ve o yolda ayaklarımızı sımsıkı tut. (Amin)

Abdulsamed Elçi Cesur Düşünce Platformu

 

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.