• BIST 1.776,41
  • Altın 702,32
  • Dolar 12.2478
  • Euro 13.8849
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C

Kripto

Emin Varol

 

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'daki Libya zirvesi dönüşünde uçakta bir gazetecinin "CHP, FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu önergesi verdi. AK Parti ve MHP karşı durdu. Siz ne diyorsunuz buna?" sorusu üzerine şu karşılığı verdi.

"İddia sahibi kim? CHP...Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defe bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu. Parlamentonun içinde veya herhangi bir siyasi partide, AK Parti'de, MHP'de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende...Ya CHP içinde var, ya İP'te var, ya HDP'de var. Çıkar o zaman sen bunları ispat et. Bunu ispatlayamayan bu parti, parlamentonun tamamını zan altına almak için böyle bir yola başvurdu." Urla Belediye Başkanı'nın  FETÖ'cü olduğunun ortaya çıktığını savunan Erdoğan, seçimden önce Başkanın babasının Kemal Kılıçdaroğlu'nu " Benim oğlum FETÖ'cüdür, sizin başınıza iş açar" diye uyardığını kaydetti. Erdoğan, "Daha bunların neleri, neleri çıkacak. Var. Bu süreç bu şekilde devam eder. Şimdi bu pisliklerden kurtulmak için parlamentonun üzerine yıkmak istiyor. Bunun bedelini bir defa ödeyecekler. Meclisi buna karıştıramazsın" dedi.

CHP'nin FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu önergesini AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlerle değerlendirdi. Bu değerlendirme insanların aklıyla alay etmektir. Sorulan soruyla verilen yanıt arasında mantıksal bir bağ kurma olanağı yok. Sağlık, ekonomi, ticaret, yargı, eğitim, askeri...hemen, hemen her alanda ayağı olan FETÖ'nün siyasi alanda ayağının olmaması düşünülemez. CHP, AK Partide veya MHP'de FETÖ'cülerin olduğunu ispatlayamazsa bu FETÖ'cülerin CHP'de, İP'te veya HDP'de olduğunun kanıtıdır diyor Erdoğan. Bu nasıl sakat bir mantıktır? Bu sözler devlet adamının ağzından çıkmamalıdır. Bu değil devlet adamına, sıradan bir taşra politikacısına da yakışmaz. Böyle bir saptırmayı ancak ileri düzeyde bir demagog yapabilir.

CHP, gereksiz bir şeyin peşinde. FETÖ'nün siyasi ayağı çok net ortadayken, bunu bulmak için mecliste komisyon kurulmasına ne gerek var. AKP olduğu gibi FETÖ'nün siyasi ayağını oluşturur. Erdoğan'ın bu önergeye karşı çıkışının altında, AKP'nin FETÖ'nün siyasi ayağı olduğu gerçeğinin meclis

komisyonu tarafından kamuoyuna duyurulması korkusu yatmaktadır.

15 Temmuz'dan sonra Erdoğan, Hizmet hareketini şu sözlerle değerlendirmişti. "Biz aynı menzile farklı yollardan giden iki kuruluştuk", "Ne istediniz de vermedik?"

AK Partinin amacıyla FETÖ'nün amacının aynı olduğunu bizzat AKP Genel Başkanı söylüyor. FETÖ'nün amacının siyasi İslam'ı egemen kılmak, yani Türkiye Cumhuriyeti'ni şeriat devleti yapmak olduğunu bilmeyen yok. AKP'nin de amacının da bu olduğunu AKP Genel Başkanı söylüyor. FETÖ bu amaca ulaşmak için uzun yıllardan beri uğraş veriyor. "Ne istediniz de vermedik" diyerek FETÖ'nün en büyük destekçisinin AKP olduğunu Erdoğan söylüyor. CHP siyasi ayak arıyor. FETÖ'yü biraz kazı altından AKP çıkar. 

 

Bu yazı toplam 307 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.