• BIST 11146.17
  • Altın 2583.981
  • Dolar 33.0858
  • Euro 36.0409
  • İstanbul 33 °C
  • Ankara 31 °C

Amerika Bileşik Devletleri

Emin Varol

 

 

Dünyada gücüyle düşman kazanan, belki de, tek ülkedir ABD. Gücünü dünya egemenliği için değil de, dünyaya barış ve huzur getirmek için kullansa, düşman değil dost kazanır. ABD'yi  perde arkasından Siyonistler yönettiği için, üretilen siyasetin Siyonist ilkelere uygun olması kaçınılmazdır. Siyonistlere göre Tanrı İsrail Oğulları'nın Tanrısıdır. Tanrı İsrail Oğulları'ndan başka yaratmış olduğu kullarını İsrail Oğulları'na hizmet için yaratmıştır. Onun için dünya egemenliği, Siyonistlere tanınmış,tanrısal bir haktır. Bu hakkı kullanmak için İslam dünyasına egemen olmak gerekir. Bunu sağlamanın yolu da, halkı Müslüman olan ülkelere uyumlu bir İslam yönetimi getirmekten geçer. Bu sağlandığı zaman İslam dünyasını emperyalistlerin pazarı olarak tutmak ve siyasi bağımsızlıktan yoksun bırakmak gerçekleşir. Bu dünya egemenliğine giden yolda büyük bir mesafe almak demektir. Siyonistler Fettullah Gülen denen yobazı bu amaç için kullanmışlardır. CIA'nın bir ajanı olan yobaz, belki de,  yarın tekrar kullanılmak amacıyla bugün CIA'nın himayesindedir. Aslında FETÖ'ün, bu ülkede, yapmak istedikleri ile AKP'nin amacı örtüşmektedir. Bunu AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz aynı menzile farklı yollardan giden iki kuruluştuk" diyerek ifade etmiştir. ABD'nin Türkiye politikası müttefik devlet politikasından daha çok düşman devlet politikasına yakın duruyor. Fettullah Gülenin iade edilmemiş olmasının başka bir izahı yoktur. Ancak ABD'nin politikasını Siyonistler belirlediği için kendi ajanlarının iadesini uygun bulmamışlardır.

Siyonistlerin desteği ile, bugüne kadar, 1915 Ermeni olaylarının ABD Başkanı tarafından soykırım olarak ifade edilmesini engelledik. Siyonistlerin bu desteği çekmesinin sonucu olarak Başkan Biden Ermeni olaylarının soykırım olduğunu ifade etti. Gelecek tepkilerin dozunu düşürmek amacıyla "Bu bir cezalandırma değildir. Gelecekte tekrarlanmasını engellemek içindir" dedi. Soykırım yaftasını yapıştırdıktan sonra, sizin aynı suçu tekrarlama ihtimaliniz var, bunu engellemek istiyoruz demek, ancak bir bunağın davranışı olabilir. Özrü kabahatinden büyük. Biden Türk Milletine karşı büyük bir haksızlık yapmıştır. Fakat ne hikmetse AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekli tepkiyi göstermemiştir. ABD'nin S-400 Hava Savunma Sistemini almış olmamıza ambargoyla karşılık vermiş olması, F-35 Uçak Projesinden çıkartılmış olmamız, ABD'nin Suriye'deki YPG/PYD örgütlerine sağladığı silah yardımı, Fettullah Gülenin iade edilmeyişi, v.s.. bunları alt alta topladığımız zaman sonuç müttefiklik ilişkilerinin rafa kalktığını gösteriyor. Artık kuyruk sallama politikasını terk edip, ülke yararlarına uygun bir dış politika üretmek gerekir.

İsrail'in güvenliği sağlamak için hazırlanan Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Suriye'de yönetimi değiştirmek girişiminden vazgeçip Suriye Devleti ile iyi ilişkiler içine girmemiz ABD'nin davranışlarına bir cevap teşkil eder. Diklenmeden dik durmanın zamanı gelmiştir. Bu davranış ABD'yi Türkiye'ye karşı daha dikkatli davranmaya ve müttefiklik ilişkilerinin gereğini yapmaya sevk edecektir.    

 

                                                                                                                      29.Nisan.2021    

                                                                                                                            Çınarlı

                                                                                                                        Emin Varol            

Bu yazı toplam 799 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.