• BIST 8054.07
  • Altın 1885.535
  • Dolar 28.9289
  • Euro 31.2159
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 3 °C

Düşmanlık

Emin Varol

 

 

Batı zengin olmuştur ama uygar olamamıştır. Tarih Batının sergilediği vahşet sahneleriyle doludur. Savunmasız ve mazlum insanlara uyguladıkları soykırım vahşeti, vicdanları hala titretmektedir. Amerika Kıtasının asıl sahipleri olan İnkalar, Mayalar ve Kızılderililer ne oldu? Vahşi Batı Amerika kıtasında bunları yok ederken Afrika Kıtasında da Kara Derilileri madenlerde, çiftliklerde eritiyordu. İnsanlığın yüzkarası olan köle ticareti vahşi Batının ekonomik sektörüydü. Vahşi Batının tarihi bir kan gölüdür. 1789 Fransız Devrimi bile Batının vahşetini önleyememiştir. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik ilkelerini hayata geçirmek amacı ile yapılan bu devrim Batıyı etkilemekten uzak kalmış ve dünya tarihinin en kanlı 1. Dünya ve 2. Dünya savaşlarının önleyememiştir. Batı Hitler gibi bir canavarı üretmiştir. Düşmanlık sanki Batının genlerine işlenmiştir. Bunun için ne kadar zengin olurlarsa olsunlar uygar olmaları çok zordur. Son zamanlarda Haçlı zihniyeti Batıda yeniden hortlamış bir İslam düşmanlığı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Gerçekçi olmak gerekirse, şu soruya mantıklı ve gerçek yanıt bulmak gerekir. Batıda bu İslam düşmanlığının yaygınlaşmasında İslam'ın hiç etkisi yok mudur? Bu soruya hayır yoktur demek gerçekten çok uzak olur. İslam'ın kitabı Kuran " Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin" der. Dost edinmemek düşman edinmenin başlangıcıdır. Müslüman dinciler Yahudi ve Hıristiyanlara düşman nazarıyla bakarlar. Tarih Müslümanlarla Hıristiyan ve Yahudilerin kanlı mücadele sahneleriyle doludur. Dinler barış ve huzur kaynağı olduklarını iddia ederler. Bu ilahi iradedir derler. Fakat insanlar barış ve huzur için, Tanrı tarafından, indirilmiş dinleri savaş ve ıstırap kaynağı olarak kullanırlar. Yani beşeri irade ilahi iradeyi geçersiz kılar. Tanrıya gereği gibi inanan herkes bunun mümkün olmayacağını bilir. Buda dinlerin ilahi kaynaklı olup olmadığını tartışmaya açar.

Kuran, "....hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek kendi elleriyle cizyeyi  verinceye kadar savaşın" der. Bu ayete göre İslam olan İslam olmayanlarla savaşmak zorundadır. Kuran'ın başka bir ayeti " Allah müminlerin canlarını ve mallarını karşılığında cennet vermek üzere satın almıştır. Allah yolunda çarpışırlarda öldürür de öldürülürler...."  der. Yani mümin Allah yolunda öldürse de öldürülse de cennete gidecektir. Bu ayetleri alt alta topladığın zaman, Müslüman'ım diyen teröristlerin niçin Hıristiyanlara karşı terör estirdikleri anlaşılmış oluyor. Teröristlerin inanç felsefesinin kaynağını bunun gibi ayetler oluşturmaktadır. Müslüman olduklarını iddia eden teröristlerin Batıya karşı gerçekleştirdikleri sayısız terör eylemi, Batıda İslam düşmanlığının yaygınlaşmasının en önemli nedenidir.

Siyasi İslamcılar "Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendisidir" ayetinin gereğini yapmak gayreti içindedir. Buda teröristleri besleme sonucunu doğurur. Siyasi İslamcılar teröristleri teröristlerde, Batıda, İslam düşmanlığını beslemektedir. Batıda İslam düşmanlığının yaygınlaşmasını önlemin yolu terörü önlemekten geçer.    

           

                                                                                                                      31.Ekim.2020   

                                                                                                                              Pendik

Bu yazı toplam 1204 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.