• BIST 8009.33
  • Altın 1901.368
  • Dolar 28.8894
  • Euro 31.7205
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 10 °C

Taliban

Emin Varol

 

 

Atatürk diyor ki; "Bizi yanlış yola sevk eden habisler bilirsiniz ki çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz, görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harap eden hep din kisvesi altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir." Bu sözlerin doğruluğunu tarih kanıtlamıştır. Gelişmeler, tarihin tekerrür etme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ABD kendi yarattığı Taliban'a Afganistan'ı teslim edip çıkıyor. Kabil Hava Alanının güvenliğinin Türkiye tarafından sağlanması isteniyor. Taliban buna izin verme eğiliminde değil. AKP'li Cumhurbaşkanı "Taliban'la inanç konusunda bir tersliğimiz yok, anlaşma ihtimaline inanıyorum" dedi. Taliban sözcüsü de birçok ortak noktalarımız olduğunu açıkladı. Taliban, amacı şeriata dayalı bir düzeni Afganistan'da hayata geçirmek. AKP'de siyasi İslam'ı Türkiye'de egemen kılmak amacında. Aynı amaca hizmet edenlerin ortak paydalarının olduğunu itiraf ettiler. Taliban, Afganistan'da şeriatı uygulayacak güce ulaşmış görünüyor. Fakat AKP Türkiye'de bu güce ulaşmak çabası içinde. Ülkedeki gelişmeler şeriat düzenini idame ettirecek kadroların yetişmesi yönünde. İhtiyaçtan çok fazla İmam Hatip Okullarının açılmış olması, Kuran Kurslarının büyük ölçüde yaygınlaştırılması, devlet kadrolarının tarikat ve cemaatlere teslim edilmesi, eğitim sisteminin bilimsellikten dinselliğe dönüştürülmesi, devlet protokolünün katıldığı Hafız İcazet törenlerinin şaşaalı bir şekilde yapılması gibi daha bir çok faaliyet hep bu dinci kadroları yetiştirmek amacına dönüktür. Ülkenin geleceğini güvence altına almak için "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller yetişmek gerekirken, kafasına pranga vurulmuş kindar ve dindar nesil yetiştiriyoruz. Ülkeyi Ortaçağ karanlığına götüren yolların taşlarını döşüyoruz.

İslami yönetim Kuran'a göre farzdır. Çünkü Kuran'da Maide Suresi, ayet 44 "Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir." Maide Suresi, ayet 45 " Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir." der. İnsana sorunlarını çözümlemesi için akılı veren Allah, sonra bunu kullanmayın benim indirdiğimle hükmedin der mi? Dinciler Allah'ın indirdiğiyle hükmedilen bir düzeni kurmanın peşindedir. Yani, hukuk düzeninde kısasa kısas olacak. Hırsızın eli kesilecek, iki kadının tanıklığı bir erkeğin tanıklığına eş sayılacak, ebeveynden kalan mirasta erkek iki pay kadın bir pay alacak. İnsanın Allah'a kulluk için yaratılmış, kaderi belirlenmiş bir robot olduğu kabul edilecek. Böyle bir yönetim altında bulunan topluluğun gelişmesi, kalkınması ve emperyalizmin pazarı olmaktan kurtulma olasılığı yoktur. Onun için halkı Müslüman olan ülkelerde böyle bir yönetimin uygulanması emperyalistlerin işine gelir. ABD'nin FETÖ'yu himaye etmesi, Afganistan'ı Taliban'a teslim etmesi, Büyük Ortadoğu Projesini uygulamaya koyma gayretleri, emperyalist emelleri gerçekleştirmek içindir. Tarihte din kurallarıyla yönetilen bütün toplumlar batmıştır. Bizde siyasi İslam'ı egemen kılma yolunda hızla ilerliyoruz. Önümüzdeki seçimlerde ya Türkiye Cumhuriyeti bayrağını gönderde bırakacağız veya onun yerine Türkiye İslam Devleti bayrağının çekilmesine zemin hazırlayacağız. Karar milletindir.

 

        22.Temmuz.2021

                        Çınarlı

                      Emin Varol

 

Bu yazı toplam 506 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür İstanbul | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.